הצטרפו לאיגרת השבועית

החלום הוא שיר לירי שכתבה אותו הנפש. החלום שואף להשיב את האיזון הנפשי. בתיאטרון החדר אנו עובדים גם עם חלומות ככלי ליצירה.


האיגרת השבועית

יום ה', 2017 . 3 . 16

-------

המליאה

יום ו', 17.3.2017, 16:00

סדר הפסח האלטרנטיבי של תיאטרון החדר

יום ו', 7.4.2017, 16:00

פרטים באיגרת במדור אירועים

-------

-------

לימודי המשחק והבימוי

טל': 03-5171818

מידע נוסף כאן

ייעוץ אישי:

אמיר אוריין, 052-340-1478

-------


באיגרת זו:

•   ארכיון החדר: זכר אלפא - לא פוליטיקלי קורקט
•   שיטת אוריין - המעגל הפתוח: "טבע האדם!"
•   פירור: שבחי מורה
•   אודישנים דרושים: להיכנס לרגע
•   אירועים: לוח קטן

מונודיא - ערב מונולוגים-דיאלוגים מתחברים למחזה. קטע 7: "זכר אלפא". כתב: פלג יפת. ביימה: עדי חג'בי. משחק: יוני כפרי. לא פוליטיקלי קורקט.


קישור קבוע

יש תאטרון שהוא בידור

ויש שהוא שליחות אישית וחברתית

מקדש-מעט של אדם בדרך לתיקון עולם

 

(רגעים של התבוננות בהתנהגות אנושית

כי כל תנועה בחלל היא כרפרוף פרפר אי-שם)

 

"טבע האדם הוא רצחני! טבע האדם הוא אלים! מה לעשות?! טבע האדם הוא...!" כך זימר בהתלהבות סופר ישראלי במסגרת מסע מכירת ספריו שעוסקים ברוצחים ובגנבים, בתכניתו של יואב גינאי "בילוי נעים", ברשת ב' של קול ישראל, ביום ו', 3.2.2107, סמוך לשעה עשר וחצי בבוקר.

 

קביעותיו של אותו סופר הן כמובן לא מדויקות כלל ואינן עומדות במבחן היסטורי רחב היקף. תומס הובס הוא אולי הידוע מכולם, שעסק ברעיון ש"אדם לאדם  - זאב", כלומר, האדם מסוכן ורצחני לזולתו ורעיון זה הוא נכון לפעמים ובתנאים מסוימים, אבל לא חוק טבע. אין בו כדי ללמד על "טבע האדם!". הקפיטליזם החזירי עדיין מלמד את נתיניו שכך הם פני הדברים לנצח נצחים וראו את השוקת השבורה שאליה הוא הביא אותנו. אבל אפילו הזאב עצמו, שנכתבו עליו אגדות אורבניות לאין ספור, מעולם לא היה תמיד "זאב לזאב – זאב", כלומר בלשונו ושל הסופר הנ"ל "רצחני!" או "אלים!" לא עלינו.

 

כי "טבע האדם" הוא מה שהאדם עושה בטבעו. ברצונו יהיה רע. ברצונו יהיה טוב. ברצונו יהיה תחרותי, דורס ורצחני. ברצונו יפעל בשיתוף פעולה, באחווה ובשלום.
ברצונו.

 

האם הסופר ההוא ברדיו אינו יודע את הבלותם של דבריו כי הוא, שלא נדע מצרות, טיפש? לא כך הוא נשמע. הוא נשמע בעל תפיסה סבירה של המציאות וגם אינטליגנטי למדי. אם כך מדוע הוא מדבר שטויות? האם כי הוא סבור שכך ייטיב למכור את מרכולתו? כלומר, על מנת למכור סחורה הוא מכריז את האמירה הזאת על טבע האדם, משום שהיא מאד נפוצה והמוני קונים פוטנציאליים מאמינים בה וחלקם אף מקשיב לתכנית הרדיו המדוברת ועל כן אם ישמעו ברדיו הפופולרי שלהם דברים שהם מאמינים בהם, כי אז יזדהו עם הדובר ויעוטו על בתי הממכר לספרים וירכשו את ספריו מלוא הסל?

 

האם מכאן יש להסיק שכל סופר מצוי, משכנע את קהל היעד שלו לקנות את תוצרתו בלי קשר לאמינותם של דבריו או לתקפותם המקצועית, החברתית או המדעית? האם כך יש להבין גם כל מי שמדבר בשבחי מרכולתו, שאומר מה שאומר רק על פי מה שממלא את כיסיו ממון? ידוע על אנשי עסקים רבים שכך הם נוהגים. אבל אילו כול אנשי העסקים היו נוהגים כך, כי אז היה העולם נחרב באחת. העולם קיים כי יש ישרי דרך והם יותר מל"ו צדיקים.

 

לדוגמה: אחד מאנשי העסקים הגרועים בדורנו, בלי קשר לכמות הממון שגרף בדרכיו הנלוזות. נבחר לא מכבר להיות נשיאה של האימפריה החזקה בעולם. האם בחירתו מלמדת על "טבע האדם"? כמובן שלא ועדיין ישנם ישרי דרך שיאמרו לקהל דברים כהווייתם, אפילו אם הם לא "מוכרים להמונים".

אמן.

 

שלכם באהבה,

אמיר

קישור קבוע

"נעמי שמר - לא הייתה לי מורה נפלאה כמוה!" (גאון ברדיו, רשת ב', 17.2.2017)

יהורם גאון היקר, זה נחמד וטוב ונכון לומר מחמאה לזולתך, גם זו שמנוחתה עדן. כי כשאתה מחמיא לזכרה של המנוחה, כי אז אתה עושה נעים בגב גם לבני משפחתה יבל"א וכך לכל אוהבי יצירתה של המנוחה.


אבל, ישנה קבוצה אחת שעלולה להיעלב מהמחמאה שלך בפריים-טיים של יום שישי אחה"צ. אלו כל המורים והמורות האחרים שלך, שהיו לך מאז ומעולם ובאותו מעמד לא זכו לשמוע מילה טובה מפיך וגם אם לא זכאים הם לשמוע – זכאים הם ואם תאמר מנוחתם עדן, עדיין זכאים הם ולא רק זאת, אלא שדרכם של אלו להופיע בחלומותיו של אדם ושם יכולים הם לתפוס באוזנך, להעמידך בפינה, להצליף בישבנך במקל חזרן המיועד לכך ולהפוך חלומותיך לסיוט. צא ולמד דרכה של מחמאה, שאם אתה נותן אותה לאחד, כל עמיתיו של זה זוקפים אוזניים ושואלים עצמם בנבכי לבבם: "ומה איתי?!"


(אמיר אוריין)

קישור קבוע

אולי יש פה משהו בשבילך.

מעבר לדף: אודישנים דרושים

קישור קבוע

סדר הפסח האלטרנטיבי של תיאטרון החדר

צילום: ירון פרידמן)

הסדר האלטרנטיבי הוא מסורת שהחלה בשנת 2000.

הטקס נועד להיות ציון דרך אל חג החירות. הוא לא נועד להחליף את סדר הפסח המסורתי, אלא להוסיף לו רובד אישי אקטואלי, מנקודת מבטו של אדם-יוצר ככלל ומנקודת מבטם של המשתתפים בו והוא מכיל קטעים מתוך הסדר המסורתי וגם קטעים חדשים.

סדר הפסח האלטרנטיבי מתקיים תמיד ביום שישי שלפני הסדר המסורתי.

סעודת חג מלאה וצמחונית - מובטחת, בזכות המשתתפים: מי שבא לסדר מוזמן להביא מזון או משקה והדבר מוסדר בשיחה אישית בין נציג/ה מהחדר לבין המשתתפים.

השנה מתקיים סדר הפסח של תיאטרון החדר

ביום ו', יא ניסן, תשע"ז, 7.4.2017, בשעה 16:00 בחדר.

בברכת חג חירות שמח!

תיאטרון החדר

 

"המליאה" – דלת פתוחה

(צילום: גיא דוידי)

דלת פתוחה ליוצרים ולכל אחד ואחת.
פגישה דו-שבועית נינוחה עם קבלת שבת

"מה קורה?", רצף חימום, "מנחה-שחקן",

נושא על הפרק, במה פתוחה.

כל אחד מוזמן להופיע ואפשר גם רק לצפות

מנחה: אמיר אוריין.

משך הפגישה: 3 ש' בערך.
20 שח לכיסוי הוצאות, כולל כיבוד.
הפגישה הבאה:

יום ו', 17.3.2017, בשעה 16:00

תיאטרון החדר, רחוב יוסף הנשיא 5, תל-אביב

טל': 03-5171818, 052-340-1478

או בדוא"ל. (המליאה)

 

עדות מהזמן שאחרי...

מונודרמה זוכת פרס תיאטרונטו 2016 להצגות יחיד

ביצירה אני שוזרת את  הקול שלי כבת לאב שנהרג במלחמת יום-כיפור, יחד עם קולותיהם של גברים ונשים שראיינתי.

בסיום ההצגה תתקיים שיחה עם הקהל בנוכחות עידן קלימן, יו"ר ארגון נכי צה"ל במחוז ת"א-יפו ומרכז ודובי שטרן, שישתף בהתמודדותו כהלום קרב.

כתיבה, בימוי ומשחק: סנאית בן-געש. עיצוב תאורה: יאיר סגל. מוסיקה מקורית: אורן כהן-ניצן. עריכה מוסיקאלית: שי-סיני וילוז'ני. צילום ועריכת וידאו: ערן אלחליבי

יום ד', 22.3.2017, בשעה 20.00 בתיאטרון תמונע בת"א, רח' שונצינו 8.

עלות כרטיס לכל מי שיגיע מתיאטרון החדר 40 ש"ח במקום 65 ש"ח. טל': 03-5611211

פרטים נוספים: סנאית בן-געש, 052-729-1362

 

מונולוגים לשחקנים/ות בדוא"ל שלך

קבלו חינם, את קובץ המונולוגים של תיאטרון החדר.

(קובץ PDF המכיל יותר ממאה מונולוגים נפוצים). כתבו אל הדוא"ל שלנו.

קישור קבוע

אמיר אוריין - תיאטרון החדר

רחוב הירקון 29, תל אביב 6801138
טל: 03-5171818.  פקס: 03-5160706. 
דוא"ל: info@roomtheater.co.il