הצטרפו לאיגרת השבועית

"בתיאטרון החדר יש אנושיות, יש הקשבה, יש קבלה" (מרטין מוגילנר, במאי, בוגר תיאטרון החדר)


איזבל (ג'ז) מרקס-נקאש: מחוברים לחיים

הי אמיר!!!

מה שלומך?

תודה רבה על האיגרת שעוזרת לי להישאר קצת איתכם ולדעת על ״מה קורה״ שם ברח׳ הרב קוק! רציתי לבשר לך על צאת סרטו החדש של בעלי אוליביה, ברחבי הארץ. הסרט יוקרן כבר החל מיום שבת במסגרת פסטיבל הקולנוע הצרפתי בהרבה ערים, ולאחר מכן יופץ בכמעט כל עיר.

הסרט נקרא בעברית ״מחוברים לחיים״ 

אשמח לתגובות מחברי התיאטרון!

נשיקות, ג׳ז (איזבל)

(קישור למאמר בוואלה)

-------------- -------------- --------------

שילה: מלחמה זה אושר   

מלחמה. מלחמה עכשיו. מלחמה אחר כך. מלחמה טובה ליהודים. מלחמה זה אושר. מלחמה זו אמת. מלחמה זה ניצחון. השואה. צ'מברלין וצ'רצ'יל והיטלר ואושוויץ והמן וגרגמל כבר כאן. לא נרתע. בזרוע חזקה וביד נטויה. עדיף מלחמה עכשיו ממלחמה אחר כך. לעולם לא עוד. מות גיבורים. המוות עדיף על אשליות. טוב טילים על תל אביב מאשר איום על עצם קיומנו. ויתורים הם חולשה. ויתורים זה רפש. תמיד ננצח את האויב הנבזה. מי שנגד מלחמות שיקום. כמו ב-1939. כמו בגטו. כמו עם היטלר. אנטישמים כולם. גויים בוגדים מוסלמים ערבים גיס חמישי רוצחים שמאלנים הזויים יפי נפש מחבלים תוקעי סכין בגב האומה תוקעי נוד טרוריסטים אנרכיסטים הצרים עלינו לכלותינו. כולם כולל כולם. לא ניתן לעמלק לאובמבה להמן הרשע להיטלר ולתקשורת לנהל את חיינו. לא ניתן לתל אביבים רכרוכיים לנטרל ולשתק את עצמנו לדעת. אנחנו נראה לכולם מה זו מלחמה טובה. לא נרשה לעלילות דם של שמאל קיצוני וזניח לקבוע את יומן חיינו. פצצות. מטוסי קרב. חיילים. קצינים במדים. השואה. כומתה גדולה. גבורה. תוכניות מגירה נשלפות. ביצועים. טילים. ביצורים. פגזים. יכולות. פיצוצים. אנחנו חייבים לחיות על חרבנו. עם קטן מוקף אויבים. אין ברירה. ההרתעה הטובה ביותר היא ההתקפה. עם ישראל חי. עם חזק. עם לוחם. ניצחוננו באחדותנו. מלחמה זה העיקר. מוטלת עלינו החובה. לילדינו. לעתידנו. ליתומינו. לעקור מהשורש את האויב המר. לעקור מהתודעה. האויבים ישלמו בדמים על מה שהם אומרים. בית המקדש יבנה במהרה. ותבוא גאולה לישראל. אמן. השואה. מלחמה יפה. לא רצינו במלחמה אך יכולנו לה. מלחמה זו האופציה המועדפת. ניצחון הטובים על הרעים. הילת המנצחים. צל"ש לגיבורים. החרב מוטלת על גרוננו. ואנו אומרים לעולם לא עוד. צאן לטבח. הרכבות. האנטישמים. האויבים מבית. האויבים מסביב. האנטישמיות חובקת עולם. הסיירות. חילות השדה. פיקוד העורף. הזקנים. התינוקות. המקלטים. ההצלה. ההפוגה. הזיעה. חיוך הניצחון. האלבומים. פינתה של אימא. הדמעה החונקת את הגרון. ההצדעה. האזעקה. האלונקה. שירת ההמנון. המסדר יעבור לדום. העין הבורקת. השיר הנוגה. המדורה. הלפידים. העשן המיתמר. השמש העולה. השמיים האדומים. הרוח הנושבת. הדם. הנשימה הכבדה. הנשימה האחרונה. העיניים הכבות אט אט. השואה. השקט. מותנו לא יהיה לשווא. השואה. מלחמה. אדוני אלוהינו אדוני אחד. השואה. מלחמה. וחושך על פני תהום.

ומתי כבר נתקוף את אירן ?

(שילה)

-------------- -------------- --------------

וינסטון סמית: כשהמנהיגים רועמים התבונה מסתתרת

כשהלהיבו המנהיגים האירופאים את עדרי האזרחים שלהם לקראת מה שלימים ניתן לה השם "מלחמת העולם הראשונה", יצאו ההמונים אל החזיתות בשאגת ניצחון ושירה אדירה. הם חזרו מהחזית קטועי גפיים, קרועי חזה, מטורפים בהלם קרב. כשהלהיב הנאצי ההוא את ההמונים שלו לקראת מה שלימים כינו אותה "מלחמת העולם השנייה", שוב פרצה ההתלהבות ההמונית. אחרי חמש שנים הפכה אירופה לעי-חורבות. הנה הוא שוב קם המנהיג, מלהיב ההמונים, ושוב הם תומכים בו. בן אדם, סע לכוכב אחר כי הכוכב הזה משוגע.

(וינסטון סמית)

-------------- -------------- --------------


שוטף פלוס

עם איתי יטוב (בוגר תיאטרון החדר)

בלוג סטירי בוידיאו, מתעדכן אחת לשבוע (כאן)

-------------- -------------- --------------

הטלוויזיה החברתית

סרטונים ומבזקים   

(אהוד שם טוב, 052.5433100)

-------------- -------------- --------------

הירקון 70

מהדורת חדשות שבועית

(הירקון 70)

-------------- -------------- --------------

 

סיכות (לא גרפיטי)

הפינה הזאת נקראה בעבר "גרפיטי". לא עוד. בטיול מקרי ברחובות העיר אפשר לראות על הקירות שרבוטים עצבניים שנראו כאילו נעשו ע"י זבי חוטם מתוסכלים. הד עלוב לגרפיטי הקלאסי. אולי האשמה בקלאסיקה. למן הרגע שבו מוזיאונים מלוקקים חמסו את הגרפיטי ממחוז הולדתו הטבעי, הרחוב, והפכו אותו למותג מסחרי, הגרפיטי מת. כמו הספורט שהפך לבורסת הימורים. כמו חברת ויסוצקי שהחלה לשווק תה ירוק בשקיק סטרילי. כמו כל תופעה אמנותית שהתעשייה מאמצת.

--------------

כשאנשים קטנים מטילים צל גדול, זה סימן שהשמש שוקעת.

(מקור לא ידוע)

--------------

תעשיית הסרטים האמריקנית סיפקה את התחמושת הרעיונית לטרוריסטים.
הסרטים הם אלו שיצרו את הדפוס, הטרוריסטים העתיקו את הסרטים.

(רוברט אלטמן - במאי)

--------------

"ברצוני לאמץ את כולכם אל לבי ולומר לכם

כי הדבר אשר הכתיב את בואי למקום זה,

הוא הרגש הטהור והאציל של בן גזע נבחר,

אל בני גזע נבחר".

(היטלר במחזה "היטלר")

--------------

"ניתן לך הזדמנות להתבטא, דוקטור.

אתה יכול להיות שקט. פשוט לא הייתי רוצה

להוריד את ה...מחסום, מהפה שלך,

כך קוראים לזה, לא?"

(פאולינה במחזה "העלמה והמוות")

--------------

קטן זה יפה.

אינטימי זה נכון.

(אינטימיזציה של האירוע האמנותי)

לאיגרת השבועית של 2012 . 3 . 22