הצטרפו לאיגרת השבועית

החלום הוא שיר לירי שכתבה אותו הנפש. החלום שואף להשיב את האיזון הנפשי. בתיאטרון החדר אנו עובדים גם עם חלומות ככלי ליצירה.(קטעים מעבודת המחקר של טאל לוי, הבוחנת את הערך התרפויטי המוסף ב"שיטת אוריין - המעגל הפתוח" בעבודה עם יוצרים מופיעים. מכללת לסלי, נובמבר 2012)

 

2.ב. הסרת הביקורת העצמית וקבלת העצמי

מתוך ההבנה כי ישנה רשות ויש מקום לחופש ביטוי והבעה עצמית, לאט-לאט נוצר אצל האדם החווה תהליכים אלה, מצב של הסרת הביקורת העצמית וקבלת העצמי במלואו. לפי אוריין (1987), ההתנגדות היא אחד האופנים של פעילות המצפון, "האני העליון", או הצנזור שבחלומותינו. לפיו, ברגע שאנו משחררים עכבות באופן מבוקר מראש, אנו משחררים את אותו צנזור אישי, שיבטא את עצמו באופן ישיר ונפרצת הדרך לתכנים אישיים-אמנותיים חדשים. 

 

מרואיינת 6, ב':

"גיליתי בזה את היכולת לאהוב את עצמי, לאהוב עוד יותר את הזולת והאפשרות להשתמש במה שאת, שזה נכון וטוב, לתרגם את זה לפעולה בימתית או ליצירה בימתית ולהשפיע דרך זה על אורח החיים שלך וגם על בני אדם אחרים. מבחינה חברתית ומבחינה אישית, זה פתח צוהר של מסלול שהולך ומתפתח וצומח כל הזמן. ממקום של כעס ודיכאון הגעתי למצב של השלמה. המפגשים עזרו לי להגדיר את תפיסת העולם שלי, גם לקבל את עצמי כאדם מורד, לפעול בהתאם לכך ולמקד במה אני מורדת, וגם פשוט לקבל את עצמי."

 

מרואיין 7, מ':

"אני מסתכל על עצמי לפני השיטה ואחרי השיטה, יש בי עכשיו את המקום הזה של העצמיות שלי והמחויבות שלי לעצמי."

(עמ' 73-74, המשך יבוא) 


לאיגרת השבועית של 2015 . 8 . 6